Yeniyıl Hediyesi , Yılbaşı Hediyeleri Nasıl Seçilir ?

Yılbaşı Hediyeleri

  

Yılın en güzel zamanı gelmek üzere :)


" Yılbaşı "  ya da " Yeniyıl "  nasıl diyorsunuz nasıl hissediyorsunuz bilmem ama benim için pek heyecanlı bir dönem. Yeni planların yapıldığı , yeni kararların alındığı , yeni diyetlerin başlandığı bir döneme girmiş oluyoruz. Galiba bu yüzden de  hediye vermek bu dönemde çok özel oluyor.


Hediye vermek bir taraftan çok heyecanlı bir taraftan da çok stresli bir durum . Çünkü kime hangi hediyeyi alacaksın  ya da kaç kişiye alacaksın ya da aldığın kişiler hediyelerini beğenecek mi gibi deli  sorular. Bir de bu işin maddi tarafı var tabi verdiğin para tüm yukarıdaki soruları karşılayabilmeli. 


Bu yüzden de Yılbaşı Hediyeleri , Yeniyıl Hediyesi için size bir kaç önerimiz var ; 


* Öncelikle hediye vermek istediğiniz kişilerin bir listesini çıkarın ( aile , arkadaş, iş arkadaşı , komşu gibi tüm seçenekleri değerlendirin

*Eğer Yılbaşı Gecesi bir ev partisine gidecekseniz mahcup duruma düşmemek için davetli listesini de öğrenin ki oraya gittiğinizde eliniz boş kalmasın ( not: Yılbaşı ev partisi için ayrı bir yazı gelecek tabi ) 

* Toplam hediye bütçenizi belirleyin ve hediye listesindeki kişilere bu bütçeyi paylaştırın 

* Listedeki her kişinin biliyorsanız özel ilgi alanlarını, son zamanlarda sevdikleri şeyleri , ya da acil bir ihtiyacını not ediniz. ( örneğin kahve sever biri için bir kupa ve özel bir kahve , bir çocuk için Pokemon Oyun Kartı gibi)

* Az çok belirlediyseniz araştırma sürecine başlayabilirsiniz. Bu konuda Instagram ve Google tabi ki en büyük yardımcınız . Sokak sokak dükkan gezmektense cep telefonunuzdan rahatlıkla ürün ve fiyat seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

* Unutmayın ki bu işleri son zamanlara bırakmak işleri daha da zorlaştıracaktır. Çünkü doğru ürünü sağlam ve zamanında temin etmek için planlı olmak çok önemli.

 


Bu arada bizim gözlemlerimize göre el emeği ürünler, kişiye özel hediyeler çok seviliyor. Zaman varken öreceğiniz bir patik , atkıyı şık bir hediye paketi yapabilirsiniz. Kişiye özel hediyeler için de kupa bardak , termos bardak , defter , ajanda , kalem , çanta , su şişesi her zaman hayat kurtarıcı hediyelerdir.


Umarız biraz da olsa yardımcı olabilmişizdir. 


Çok yakında yeniden görüşmek üzere.

 


Sevgiler

Zeta Collection

 

 

 

 

Etiketler: Yılbaşı Hediyesi, Yeniyıl Hediyeleri
Kasım 13, 2019
Listeye dön